Silvester vo Vysokých Tatrách nie je vypredaný, lyžiarske strediská ponúkajú špeciálny skipass

0
12

29.12.2020 (Webnoviny.sk) – Ani dva dni pred záverom roka nie je Silvester vo Vysokých Tatrách vypredaný. Informovala o tom výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lucia Blašková.

Dôvodom podľa nej je, že veľa hotelov stále nie je v prevádzke a ľudia zrejme preferujú súkromné chaty a apartmány. Podľa Blaškovej je však z pohľadu OOCR dovolenka v hoteli bezpečnejšia, keďže každý hotelový hosť musí mať antigénový test, čo pri súkromnom ubytovaní neplatí a nedá sa zaručiť. Ako dodala, testovacie miesta v Tatrách budú k dispozícii aj počas najbližších dní.

Odberné miesta sú priamo v Tatrách, v Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese i v Tatranskej Štrbe. Ďalšie sú v Poprade a v Ždiari. „Hoci niektoré hotely ostávajú zatiaľ zatvorené, nie je však problém nájsť voľné miesto v otvorených väčších či menších zariadeniach, napríklad aj s donáškou jedla až na izbu,“ uviedla Blašková s tým, že ubytovacie zariadenia spĺňajú všetky hygienické opatrenia.

Tie platia aj na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici, kde je v plnom prúde lyžiarska sezóna. Novinkou v ponuke lyžiarskeho strediska je možnosť zakúpiť si skipass s prednostným nástupom na lanovky bez čakania. V súvislosti so silvestrovskými oslavami pripomenula, že vo Vysokých Tatrách je zakázané používať petardy a ohňostroje.

Viac k témam: hotely, lyžiarske strediská, Silvester, Tatry
Zdroj: Webnoviny.sk – Silvester vo Vysokých Tatrách nie je vypredaný, lyžiarske strediská ponúkajú špeciálny skipass © SITA Všetky práva vyhradené.