Remišová obvinenie voči Kovaříkovi rešpektuje, ale policajný prezident má právo brániť sa

0
14

27.8.2021 (Webnoviny.sk) – Vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová rešpektuje obvinenie policajného prezidenta Petra Kovaříka zo strany Krajskej prokuratúry v Bratislave. Zároveň rešpektuje aj prezumpciu neviny a právo policajného prezidenta sa voči obvineniu brániť. Uviedla to v stanovisku, ktoré zaslalo tlačové oddelenie Za ľudí.

„Chcem veriť, že zo strany prokuratúry ide o nestranné a dôsledné konanie, osobitne po zvláštnych postupoch policajnej inšpekcie zameraných proti činnosti vyšetrovateľov najväčších korupčných káuz minulej politickej garnitúry. Od generálnej prokuratúry a jej podriadených prokurátorov verejnosť právom očakávala systémové zmeny a boj proti zločinu bez výnimiek,” uviedla Remišová.

Disciplinárne stíhania elitných špeciálnych prokurátorov, ale aj postupy proti vyšetrovateľom najväčších korupčných káuz, preto podľa jej slov vyvolávajú v občanoch mnohé pochybnosti.

Krajská prokuratúra Bratislava vzniesla 26. augusta obvinenie voči prezidentovi Policajného zboru Petrovi Kovaříkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Policajný prezident mal podľa prokuratúry zmariť prebiehajúci zásah zadržania, ako aj vykonanie nasledovných trestno-procesných úkonov s obvinenými Matejom Zemanom a Petrom Petrovom.

Viac k témam: obhajoba, obvinenie, rešpektovanie práv
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová obvinenie voči Kovaříkovi rešpektuje, ale policajný prezident má právo brániť sa © SITA Všetky práva vyhradené.