Protesty v Austrálii neprerástli do obludných rozmerov, šíriaca sa fotografia je podľa polície podvrh

0
18

23.8.2021 (Webnoviny.sk) – Príspevok, podľa ktorého sa na protestoch proti lockdownu v súvislosti s pandémiou koronavírusu v Austrálii zúčastnilo takmer milión ľudí zdieľalo na internete viac ako 2 500 osôb. Ako však na profile Hoaxy a podvody – Polícia SR informuje Policajný zbor, fotografia použitá v statuse pochádza z júla 2013.

Nejde pritom o pláž v Austrálii ale o pláž Copacabana v Brazílii. Polícia v tejto súvislosti pripomína, že v roku 2013 prišiel do Brazílie pápež František a na pláži ho čakali približne tri milióny ľudí.

„V Austrálii zatkli v sobotu 21. augusta viac ako 250 ľudí na proteste proti pandemickým opatreniam v krajine. Nešlo však o milióny protestujúcich, ako sa snaží navodiť predmetná fotografia,” uvádza polícia. Zároveň informuje, že mnohým účastníkom protestov hrozia pokuty za nedodržiavanie protiepidemických nariadení.

„Napriek pandemickým obmedzeniam austrálsky štát Nový Južný Wales, kde sa nachádza aj Sydney, hlásil v sobotu rekordných 825 nových denných komunitných prípadov nákazy koronavírusom. Niekoľko veľkých miest zápasí s výskytom vysoko nákazlivého variantu delta,” dodala polícia.

Viac k témam: Fotografia, hoax, Koronavírus, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Protesty v Austrálii neprerástli do obludných rozmerov, šíriaca sa fotografia je podľa polície podvrh © SITA Všetky práva vyhradené.