Prokurátor Kováčik vyhovel sťažnosti zbrojára Gogu, ktorého obvinili po akcii Rezervy 2

0
8

6.10.2020 (Webnoviny.sk) – Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik vyhovel sťažnosti zbrojára a šéfa MSM Group Mariána Gogu proti obvineniu z legalizácie príjmov z trestnej činnosti a zrušil mu ho.

Pochybné obstarávania pre hmotné rezervy

Zbrojár bol prepustený z väzby na slobodu. Ako informuje portál Aktuality.sk, Gogu do väzby zobral Najvyšší súd SR v auguste tohto roka.

„Pochybné obstarávania uvoľňovacích tankov a premostení pre Štátne hmotné rezervy malo za následok policajnú akciu Rezervy 2,” uvádza portál s tým, že práve v tejto veci Gogu obvinili.

„Napriek tomu, že senát 4T Najvyššieho súdu vo svojom rozhodnutí konštatoval, že Goga ako konateľ spoločnosti MSM Group musel vedieť o úplatkoch, ktoré mali ísť smerom od firmy ku Kajetánovi K., špeciálny prokurátor mal zjavne opačný názor,” konštatuje portál.

Úplatky mali vyplatiť cez komplikovanú schému

Spravodajský portál pripomína, že policajná akcia Rezervy 2 nadväzovala na raziu, počas ktorej policajti zadržali bývalého šéfa hmotných rezerv Kajetána K. a predstaviteľa skupiny MSM Miroslava S.

„Podľa policajného obvinenia malo dôjsť k manipulácii verejného obstarávania na štyri uvoľňovacie tanky, ako aj ďalšieho tendra na dočasné premostenie – všetky tieto veci obstarávali hmotné rezervy pod vedením Kajetána K., ktorý mal dianie usmerňovať v prospech MSM,” píše portál.

Dodáva, že podľa najvyššieho súdu mali obvinení na vyplatenie úplatkov použiť komplikovanú schému prevodu finančných prostriedkov, ktorú skryli za prenájom skladov od firiem, ktoré mali blízko ku Kajetánovi K.

Viac k témam: korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokurátor Kováčik vyhovel sťažnosti zbrojára Gogu, ktorého obvinili po akcii Rezervy 2 © SITA Všetky práva vyhradené.