Prišiel vám list, že ste v zahraničí zdedili milióny eur? Polícia varuje pred podvodníkmi

0
10

9.12.2020 (Webnoviny.sk) – Oznámenia o falošnom dedičstve už podvodníci neposielajú iba prostredníctvom emailov, ale aj poštou. Ako ďalej informuje polícia vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti, políciu na problém upozornila osoba, ktorej manželovi bol takýto list adresovaný.

Vymyslený príbeh o bohatej príbuznej

„Môj manžel dnes dostal list zo Španielska od určitého právnika. List je napísaný po anglicky, v ktorom je vymyslený príbeh o zosnulej príbuznej, ktorá zanechala majetok v hodnote 2,7 milióna eur. Právnik dobrosrdečne navrhuje rozdelenie majetku, aby sa 20% venovalo charite a 80% by sa delilo medzi neho a manžela. Po krátkom ‚guglení‘ som zistila, že už niekoľko rokov posiela listy po celom svete s rôznymi príbehmi o dedičstve,“ uviedla dotyčná.

Polícia v tejto súvislosti odporúča občanom nedôverovať žiadnym šokujúcim a nečakaným dedičstvám, hlavne zo zahraničia. „Ak predsa len máte rodinu v zahraničí, prípadne si chcete podobné dedičstvo overiť, poraďte sa osobne s právnikom,“ uvádza Policajný zbor SR.

Legálne a nečakané listy

Zároveň upozorňuje, že zo zahraničia môžu chodiť aj legálne a nečakané listy, napríklad pokuty za nedodržanie rýchlosti, pokuty za vjazd na diaľnicu bez diaľničnej známky a podobne.

„V týchto prípadoch vám odporúčame pokuty uhradiť podľa priložených inštrukcií. Samozrejme, musíte vedieť, či ste v zahraničí v danom čase boli, respektíve vaše vozidlo, lebo podvodníci sú aj v týchto prípadoch vynaliezaví,“ dodala polícia.

Viac k témam: podvod
Zdroj: Webnoviny.sk – Prišiel vám list, že ste v zahraničí zdedili milióny eur? Polícia varuje pred podvodníkmi © SITA Všetky práva vyhradené.