Primátor Žiaru nad Hronom sa pripojil k prezidentke a vyzýva ľudí na osobný lockdown

0
12

16.12.2020 (Webnoviny.sk) – Primátor mesta Žiar nad Hronom Peter Antal sa pripája k výzve prezidentky SR Zuzany Čaputovej a slovenských vedcov, lekárov a odborníkov a vyzýva občanov mesta k osobnému lockdownu.

Ako informuje prostredníctvom webovej stránky mesta, obyvatelia by sami mali prispieť k obmedzeniu mobility a tým zamedziť masívnemu a nekontrolovateľnému šíreniu vírusu.

Zriadia ďalšie odberové miestnosti

„Vyzývam preto všetkých obyvateľov Žiaru nad Hronom a nielen ich, aby v maximálnej možnej miere obmedzili mobilitu a vzájomné kontaktovanie sa v nasledujúcich týždňoch, nakupovanie a stretávanie sa. Aby sa stretávali len v užšom rodinnom kruhu, alebo len s niekoľkými priateľmi. Ak chcete stráviť čas cez Vianoce so svojimi staršími príbuznými, mali by ste byť skutočne zodpovední, pretože ich môžete priamo ohroziť bez toho, aby ste o tom vedeli,“ hovorí primátor.

Dodáva, že v Žiari nad Hronom už došlo k niekoľkým prípadom úmrtí občanov, ktorí sa nakazili koronavírusom.

Mesto Žiar nad Hronom na vlastné náklady zriadi ďalšie odberové miestnosti, aby vytvorilo väčší priestor na testovanie sa obyvateľov pred vianočnými sviatkami.

Zamestnancom nariadia dovolenku

„Dnes o súhlas žiadam Ministerstvo zdravotníctva SR. Verím, že sa nám podarí zabezpečiť aj dostatok testov,“ dodal Antal.

Aktivitu na minimum zníži aj tamojší mestský úrad a ostatné organizácie mesta. „Zabezpečovať budeme len nevyhnutné služby a väčšej časti zamestnancov nariadim dovolenky. Plnú prevádzku obnovíme až po sviatkoch, čiže po 6. januári,“ objasnil primátor a vyzval ľudí k zodpovednosti, ktorou môžu pomôcť zdravotníkom a nemocniciam znížiť obrovský nápor ťažkých prípadov pacientov s ochorením COVID-19.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Primátor Žiaru nad Hronom sa pripojil k prezidentke a vyzýva ľudí na osobný lockdown © SITA Všetky práva vyhradené.