Prezidentka robila všetko preto, aby sa plošné testovanie neuskutočnilo, tvrdí Matovič a priznáva prehru

0
11

9.12.2020 (Webnoviny.sk) – Premiér Igor Matovič (OĽaNO) na stredajšej tlačovej konferencii uviedol, že s prezidentkou Zuzanou Čaputovou prehral súboj o plošné testovanie. Doplnil, že on o plošné testovanie bojoval, preto Ústredný krízový štáb rozhodol o troch kolách testovania v decembri.

Matovičova prehra

Ministerstvu hospodárstva SR sa úloha získať cez výberové konania antigénové testy nepodarila.

„Dnes, touto chvíľou, priznávam prehru najmä s pani prezidentkou, ktorá aj v posledný deň pred plošným testovaním vyzývala na dobrovoľnosť,“ povedal.

Silný protivietor

Podľa neho robila všetko preto, aby sa plošné testovanie neuskutočnilo, aj keď sa nakoniec konalo. Podotkol, že dobrovoľné testovanie nefunguje.

„Ten protivietor bol mimoriadne silný. Keď sa na čelo protivetra postaví pani prezidentka, keď minister hospodárstva nezabezpečí testy, ktoré máte použiť na plošné testovanie, zostane vám iba jediné riešenie, a to lockdown, po ktorom aj pani prezidentka volala,“ konštatoval.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka robila všetko preto, aby sa plošné testovanie neuskutočnilo, tvrdí Matovič a priznáva prehru © SITA Všetky práva vyhradené.