Prezidentka Čaputová vyzvala ľudí k využitiu testovania, ktorú ponúkajú samosprávy

0
12

9.1.2021 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová oceňuje aktivity samospráv v nepriaznivej situácii, v ktorej sa slovenské obce a mestá nachádzajú.

Viac o téme: Koronavírus

Ako uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti, plošné testovanie v mestách považuje za správny a nevyhnutný krok. Občanov vyzvala, aby možnosť otestovať sa, ktorú samosprávy v spolupráci s vládou tento víkend ponúkajú, využili.

„Testovanie, či už podmienené výnimkami zo zákazu vychádzania, aké prebieha v najväčšom ohnisku nákazy v Nitre, alebo dobrovoľné, aké práve prebieha v Košiciach a v Púchove, je popri platných opatreniach obmedzujúcich mobilitu tým správnym a nevyhnutným krokom. S vírusom musíme bojovať ešte pred nemocnicami, skôr než príde k preplneniu všetkých nemocníc a k úplnému vyčerpaniu zdravotníkov. Ďakujem každému jednému, kto sa v tejto situácii postavil do prvej línie,“ napísala Čaputová.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová vyzvala ľudí k využitiu testovania, ktorú ponúkajú samosprávy © SITA Všetky práva vyhradené.