Prevencia rakoviny je jednou z najdôležitejších súčastí jej úspešnej liečby

S podobným označením

Recept na bravčovú panenku, ktorú si každý zamiluje

S príchodom teplejšieho počasia a slnečných dní tiež prichádza sezóna grilovačiek a opekačiek. Ak chcete ohúriť návštevu a pripraviť niečo zaujímavejšie než klasické kuracie...

Jednoduchý recept na krémovú brokolicovú polievku

Ak ste fanúšikom krémových polievok, túto lahodnú polievku si okamžite zamilujete. Tento recept na krémovú brokolicovú polievku je veľmi jednoduchý, rýchly a premení obyčajnú brokolicu...

Bolesť na hrudi nemusí byť vždy od chrbtice

Bolesť a pichanie na hrudi môžu zapríčiňovať viaceré ochorenia. Kým niektoré príčiny sú menej závažné, iné môžu byť príznakom vážneho a život ohrozujúceho problému....

Viete, čo všetko môže spôsobiť zlý pitný režim?

Voda je veľmi dôležitá pre celkové zdravie človeka. Pomáha udržiavať všetky telesné funkcie v dobrej kondícii. V ľudskom tele sa nachádza asi 60 %...

23.4.2020 (Webnoviny.sk) – Prevencia kritických chorôb, do ktorých jednoznačne patrí rakovina, je najdôležitejšou súčasťou prípadnej ďalšej úspešnej liečby. Ročne na Slovensku pribudne podľa Národného centra zdravotníckych informácii viac ako 34.000 onkologických pacientov. Okrem toho celkové číslo existujúcich pacientov s týmto ochorením v roku 2018 presahoval 226.000.

Ročne sa na Slovensku priemerne diagnostikuje onkologické ochorenie u 0,62 percenta mužov a 0,57 percenta žien. Vyplýva to z kvalifikovaného odhadu Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) na rok 2018.  Začiatkom tohto mesiaca, 7. apríla sme si pripomenuli Svetový deň zdravia, ktorý bol vyhlásený v roku 1950 Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO), preto nezabúdajme na veľmi dôležitú súčasť nášho zdravia a to prevenciu.

“V prípade rakoviny je veľmi podstatné začať liečbu čo najskôr. Poisťovňa MetLife ako jedna z mála na trhu poistne kryje diagnózu Karcinómu in situ v rozsahu celého tela. Ide o rakovinu v rannom štádiu, ktorá má jasne ohraničenú štruktúru a zároveň ešte nedošlo k tvorbe metastáz,” vysvetlila produktová špecialistka MetLife Slovensko Erika Poleková.

Spoločnosť MetLife ponúka aj špeciálne navrhnuté poistenie pre ženy, ktoré kryje riziká špecifické pre ženy. Správne nastavené poistenie poskytuje ženám poistnú ochranu v prípade diagnostikovania najčastejšie sa vyskytujúcich ženských závažných ochorení. Žena sa tak vďaka poistnému krytiu môže sústrediť na to najdôležitejšie a to na rýchle uzdravenie. Poistenie jej zároveň pomáha vyriešiť otázky, čo s prípadnou práceneschopnosťou, zabezpečením starostlivosti o deti, zvýšenými výdavkami za lieky a liečbu.

“V prípade poistenia ženských kritických chorôb, poistnou udalosťou sa rozumie diagnostikovanie niektorej z kritických chorôb, vrátane rakoviny. Súčasťou poistenia je zároveň rastúca poistná ochrana s vekom poistenej. Poistenie je určené ženám, ktoré sa chcú finančne zabezpečiť pre prípad zložitých životných situácií, ako je diagnostikovanie závažného ochorenia, alebo komplikácie počas tehotenstva,” vysvetlila Poleková.

Onkologické ochorenie sa spočiatku nemusí prejavovať žiadnymi alebo len zanedbateľnými príznakmi. V prípade takýchto spočiatku bezpríznakových ochorení sa využíva celoplošné, systematické vyhľadávanie najčastejších diagnóz takzvaný skríning. Hlavnou úlohou onkologického skríningu je odhaliť nádorové ochorenie v skorom štádiu, v ktorom je liečiteľné a vyliečiteľné. Preto sa všeobecne odporúča nepodceňovať prevenciu formou pravidelných prehliadok u lekára, treba dodržiavať aj zdravý životný štýl vyváženou stravou, športom a obmedzením cigariet, čo sa môže odzrkadliť aj na cene poistenia. “Pokiaľ sa o seba staráte, nefajčíte a celkovo vediete zdravý životný štýl, tak máte v rámci poisťovne MetLife nárok na veľmi výhodnú cenu,” dodala Poleková.

MetLife úspešne pôsobí na Slovensku od roku 1995. Spoločnosť poskytuje široké spektrum produktov životného a úrazového poistenia. Spoločnosť sa stala synonymom finančnej istoty a profesionalizmu. Pre viac informácií, navštívte www.metlife.sk.

MetLife, Inc. (NYSE: MET) je prostredníctvom svojich dcérskych a prepojených spoločností (“MetLife”) jednou z popredných spoločností na svete poskytujúcich finančné služby, poistenie, dôchodky, zamestnanecké výhody a riadenie aktív, aby pomohli svojim individuálnym a inštitucionálnym zákazníkom orientovať sa v meniacom sa svete. Spoločnosť MetLife bola založená v roku 1868, svoju činnosť vykonáva vo viac ako 40 krajinách a má popredné postavenie na trhu v USA, Japonsku, Latinskej Amerike, Ázii, Európe a na Strednom východe.

Informačný servis

Viac k témam: MetLife, PR, prevencia, rakovina
Zdroj: Webnoviny.sk – Prevencia rakoviny je jednou z najdôležitejších súčastí jej úspešnej liečby © SITA Všetky práva vyhradené.

Odporúčame

Maďarsko urýchli svoj program rozvoja obrany, vyhlásil Orbán

Ruský front sa zdá byť ďaleko od Maďarska, ale situácia sa môže zmeniť, skonštatoval maďarský premiér.

Schneider Electric s ocenením „Microsoft Partner of the Year“

Spoločnosť Schneider Electric, líder v oblasti digitálnej transformácie energetického manažmentu a automatizácie, dnes oznámila, že získala ocenenie Energy & Sustainability 2022 Microsoft Partner of the Year.

Samit v Madride priniesol zásadné rozhodnutie o východnej hranici NATO, za daný návrh bolo aj Slovensko

Slovensko investuje minimálne dve percentá hrubého domáceho produktu do obrany.

Mimoriadna zmena GVD 2021/2022 posilní dopravu v Hlohovci

5 osobných vlakov, ktoré národný dopravca zaviedol z dôvodu rekonštrukcie mosta v Hlohovci, posilní dopravu aj počas letných prázdnin.

Extrémne horúčavy atakovali Európu, rekordy padali od polárneho kruhu až po sever Afriky

Na nórskom polostrove Banak v stredu namerali 32,5 stupňa Celzia, pričom tamojší júnový priemer je 13 stupňov.

Odporúčané články