Prácu novinárov treba chrániť. Nezávislosť médií a sloboda prejavu sú podľa Korčoka nenahraditeľné

0
12

8.10.2021 (Webnoviny.sk) – Nezávislá novinárska práca je nenahraditeľná pre spoločnosť a je potrebné ju chrániť. Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) tak reagoval na udelenie Nobelovej ceny mieru novinárom Marii Ressa z Filipín a Dmitrymu Muratovovi z Ruskej federácie. V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

„Udelenie tohto prestížneho ocenenia novinárom je dôkazom toho, že nezávislosť médií, sloboda prejavu a právo na prístup k informáciám sú nenahraditeľnou súčasťou demokratickej spoločnosti a právneho štátu. Považujem za dôležité, aby sme nezávislú novinársku prácu podporovali a chránili,“ povedal minister, ktorý k zisku ocenenia obom novinárom zablahoželal.

Maria Ressa a Dmitry Muratov sa zameriavajú predovšetkým na investigatívnu žurnalistiku. Nobelova cena im bola udelená za ich prínos pre ochranu slobody prejavu.

Viac k témam: Médiá, Nezávislosť, Nobelova cena za mier, Novinári
Zdroj: Webnoviny.sk – Prácu novinárov treba chrániť. Nezávislosť médií a sloboda prejavu sú podľa Korčoka nenahraditeľné © SITA Všetky práva vyhradené.