Polícia zatkla Jonathana, ktorý je podozrivý z brutálnej vraždy svojho brata Davida

0
65

19.8.2019 (Webnoviny.sk) – Austrálska polícia zatkla jedného z najhľadanejších mužov v krajine, ktorý bol viac ako dva roky na úteku pred spravodlivosťou.

Štyridsaťjedenročný Jonathan Dick je podozrivý z toho, že v roku 2017 v nákupnom centre v Melbourne zabil mečom svojho brata Davida.

Mužom zákona sa ho podarilo zatknúť v pondelok v centre mesta po bitke s ďalšími dvoma osobami.

Zábery z bezpečnostných kamier

Tridsaťšesťročného Davida Dicka smrteľne zranili vo februári, keď vystupoval z výťahu na parkovisku v obchodnom centre Westfield Doncaster. Polícia v tom čase útok označila za “brutálny” a vydala zatykač na jeho brata, ktorého identifikovali podľa záberov z bezpečnostných kamier.

Jonathan Dick bol odvtedy na úteku, hoci úrady dostali niekoľkokrát hlásenia o tom, že ho niekto videl. Polícia vlani dokonca vypísala odmenu 100-tisíc austrálskych dolárov (v prepočte približne 61-tisíc eur) za akékoľvek informácie, ktoré by viedli k jeho dolapeniu.

Vydané varovanie pre verejnosť

Dicka tiež zaradila na zoznam desiatich najhľadanejších osôb a vydala varovanie pre verejnosť, aby sa k nemu nepribližovala.

Podľa polície Dick za ostatné roky nežil na ulici a skrýval sa “im priamo pred očami”. Zatknúť sa im ho podarilo po tom, ako sa údajne dostal do pouličnej potýčky s dvomi mužmi. Na záberoch, ktoré zverejnili médiá, vidieť, ako ho muži zákona odvádzajú, pričom má zakrvavenú tvár.

Spomínaní dvaja muži tiež utrpeli zranenia, informovala polícia. “Presné okolnosti vedúce k incidentu zatiaľ nie sú známe, ale polícia predpokladá, že minimálne jedného z mužov Jonathan Dick poznal,” cituje jej stanovisko spravodajský portál BBC.

Viac k témam: Melbourne, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zatkla Jonathana, ktorý je podozrivý z brutálnej vraždy svojho brata Davida © SITA Všetky práva vyhradené.