Polícia upozorňuje na súťaž o záhradný dom, stránku na Facebooku „lajkli” tisíce ľudí

0
10

11.1.2021 (Webnoviny.sk) – Podozrivú facebookovú stránku „Nature Future Slovakia”, ktorá existuje len dva dni, „lajklo” už takmer 32-tisíc ľudí a sleduje ju takmer 33-tisíc ľudí.

„Zdieľačky” sa často končia podvodom

Ako ďalej Policajný zbor SR upozorňuje na sociálnej sieti, súťaž o záhradný dom, ktorú falošná stránka vyhlásila, má dokonca 39-tisíc zdieľaní. Polícia však upozorňuje, že podobné „zdieľačky” sa často končia podvodom.

„Táto stránka porušuje pravidlá Facebooku. Zdieľanie statusov a príspevkov ako podmienka účasti na Facebooku je samotným Facebookom zakázaná,” vysvetľuje polícia.

Umelé získanie fanúšikov

Navyše snímka domu v súťaži podľa polície nepochádza od žiadneho slovenského štúdia, ale je zo spoločnosti Green Retreats Group, ktorá sídli v britskom Buckinghamshire. „Na facebookovej stránke nenájdete oficiálnu stránku firmy, sídlo firmy, jej kontaktné údaje, štatút súťaže či pravidlá súťaže,” zdôrazňujú policajti.

V podobných prípadoch sa podľa polície môže stať, že stránka sa premenuje a jej jediným cieľom je umelé získanie fanúšikov.

„Horší scenár je, že stránka bude postupne kontaktovať viacero ‚účastníkov’ súťaže a na základe vymyslenej výhry bude od nich pýtať rôzne zálohy vo forme nižších úhrad, pripadne číslo ich kreditnej karty, kde môže dôjsť k väčším škodám,” dodala polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: hoax
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia upozorňuje na súťaž o záhradný dom, stránku na Facebooku „lajkli” tisíce ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.