Policajti stále objasňujú vraždu ženy z Rimavskej Soboty, hľadajú aj vražednú zbraň

0
50

20.8.2019 (Webnoviny.sk) – Policajti stále objasňujú víkendovú vraždu 37-ročnej ženy z Rimavskej Soboty. Hľadajú aj vražednú zbraň. Mladá žena zomrela v noci zo soboty na nedeľu na chodbe bytového domu na Rožňavskej ulici.

Na tele mala viacero bodno-rezných poranení. Pre citlivosť prípadu polícia podrobnosti o jej zraneniach nezverejnila. Z jej smrti je podozrivý 22-ročný Ján z Rimavskej Soboty, ktorý je tiež mŕtvy.

Zrejme použil kuchynský nôž

Polícia po mladíkovi pátrala, ten si v nedeľu skoro ráno sám privolal sanitku. S bodným poranením ho previezli do nemocnice, kde po pár hodinách zomrel. Vražednú zbraň sa zatiaľ nepodarilo nájsť.

Ako informovala banskobystrická krajská polícia, páchateľ podľa všetkého použil ako vražedný nástroj kuchynský nôž s dĺžkou čepele 20 až 25 cm a šírkou 1 až 5 cm.

Prebiehajú aj výsluchy svedkov

Polícia upozorňuje, že ak by niekto našiel odhodený nôž, aby ho v žiadnom prípade nechytal a ihneď privolal policajtov. Do úvahy pripadajú s najväčšou pravdepodobnosťou úseky ulíc Rožňavská, Družstevná, Tompova, Šrobárova a Francisciho.

Vo vyšetrovaní prebiehajú procesné úkony, medzi nimi aj výsluchy svedkov. U oboch mŕtvych bola nariadená súdna pitva. Bližšie informácie k prípadu však momentálne nie je možné poskytnúť.

Viac k témam: útok nožom, vražda, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti stále objasňujú vraždu ženy z Rimavskej Soboty, hľadajú aj vražednú zbraň © SITA Všetky práva vyhradené.