Podpora Pellegriniho strany Hlas-SD môže aj nemusí rásť. Dôležitá bude jedna vec

0
29

9.9.2020 (Webnoviny.sk) – Vznikajúca strana Hlas-sociálna demokracia (Hlas-SD) získala v poslednom prieskume agentúry Focus 16,2 percenta hlasov, čo je podľa politológa a prezidenta Inštitútu pre verejné otázky (IVO) Grigorija Mesežnikova na Slovensko veľká podpora.

Ohrozovať ho však môže Smer-sociálna demokracia (Smer-SD), ktorému namerali 10,9 percentnú podporu, v minulom to bolo 9,6 percenta. Ako uviedol Mesežnikov v rozhovore pre agentúru SITA, líder vznikajúcej strany Hlas-SD expremiér Peter Pellegrini trafil do očakávaní určitej časti voličov, ktorí sú na inej vlnovej dĺžke ako stredopraví voliči.

Politológ z Fakulty aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave Radoslav Štefančík pre SITA povedal, že Hlas-SD však môže a nemusí rásť, keďže má nižšie preferencie ako skôr avizovaný potenciál, ktorý v májovom prieskume dosahoval 21,4 percenta hlasov. Dodal, že táto strana má možnosť uspieť, ak sa jasne vymedzi voči strane Smer-SD, z ktorej vzišli.

Viac k témam: politológ, prieskum, volebný prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Podpora Pellegriniho strany Hlas-SD môže aj nemusí rásť. Dôležitá bude jedna vec © SITA Všetky práva vyhradené.