Podcasty zdravotnej poisťovne Union majú už viac ako 100 000 stiahnutí – sú najpočúvanejšie na Slovensku

0
15

25.8.2021 (Webnoviny.sk) – Už viac rok a pol produkuje zdravotná poisťovňa Union vlastné podcasty pod názvom Zdravé reči. Za toto obdobie sa stali najpočúvanejšie v kategórii zdravie a fitness na Slovensku a v celosvetovom rebríčku sú v tejto kategórii dokonca v prvej stovke. Majú už viac ako 100 000 stiahnutí!

“Vydali sme už takmer takmer 80 dielov, ktoré sa venujú rôznym témam z oblasti zdravia a životného štýlu a v ktorých vystupujú naslovovzatí odborníci vo svojom fachu,” tvrdí Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa Unionu. V dlhom zozname hostí sú podľa jej slov zapísaní napríklad infektologička Alena Koščálová, internista Vladislav Abaffy či fitneska Lea Grančič.  “Zaujímavé je, že až 73% našich poslucháčov tvoria ženy vo veku 28-34 rokov,” dodáva B. Dupaľová Ksenzsighová.

“Boli sme prvá zdravotná poisťovňa, ktorá začala produkovať svoj vlastný podcast a ukázalo sa, že to bol výborný nápad. Poslucháči oceňujú jednoducho podané informácie, na ktoré sa ale môžu spoľahnúť, pretože ich pripravili odborníci,” vysvetľuje Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia Union. Ako ďalej hovorí, najpočúvanejšie sú tie diely, ktoré sa nejakým spôsobom dotýkajú mentálneho zdravia. Do TOP 5 podcastov sa zaradili napríklad časti “Ako rozoznať počiatky depresie” alebo “Stres a panika”. Aj na základe tejto spätnej väzby vytvorila ZP Union ďalší projekt – podcast pod názvom “Zdravá duša”, ktorý sa venuje výhradne témam mentálneho zdravia.

No a ktoré podcasty boli medzi poslucháčmi najúspešnejšie? Tu je TOP 10.

Téma

Ako rozoznať počiatky depresie

Zdravý životný štýl na tanieri

Menštruácia a jej vplyv na kvalitu života

Chudnutie

Stres a panika

Potravinové intolerancie

Akné

Ako nepribrať počas homeoffice

Krčná chrbtica

Psychosomatika

Všetky diely nájdete na https://www.union.sk/podcasty/ alebo na streamovacích zariadeniach ako spotify, google podcast, apple podcast a iné.

Informačný servis

Viac k témam: podcast, PR, Zdravé reči, zdravotná poisťovňa
Zdroj: Webnoviny.sk – Podcasty zdravotnej poisťovne Union majú už viac ako 100 000 stiahnutí – sú najpočúvanejšie na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.