Petržalku sužujú asociáli aj narkomani, Dragun upozorňuje na nedostatok mestských policajtov

0
74

12.8.2019 (Webnoviny.sk) – V bratislavskej mestskej časti Petržalka je málo mestských policajtov, a to šesť na 110-tisíc obyvateľov žijúcich na približne 30 kilometroch štvorcových. Informoval o tom poslanec petržalského zastupiteľstva Miroslav Dragun na brífingu v Petržalke.

Pre porovnanie, okresné mesto Senec s takmer rovnakou rozlohou, no iba s 20-tisíc obyvateľmi má 28 mestských policajtov.

Spolu s nezaradenými poslancami sme sa dnes (v pondelok – pozn. red.) obrátili listom na primátora mesta Bratislava Matúša Valla a na starostu našej mestskej časti Jána Hrčku so žiadosťou, aby mestská časť a hlavné mesto začali aktívne rokovať o navýšení počtu mestských policajtov a okrskárov v Petržalke. Žiadame o navýšenie policajtov na 30,“ uviedol Dragun.

Dostali desiatky sťažností

V posledných týždňoch sa mne ako miestnemu poslancovi ozvali desiatky obyvateľov našej mestskej časti s problémami týkajúcimi sa ich bezpečnosti,“ uviedol Dragun.

Sťažnosti sa týkali napríklad Ovsištského námestia, kde sa večer či cez víkendy pravidelne zgrupujú asociáli. V uplynulej dobe došlo v Petržalke aj k napadnutiu niekoľkých mamičiek psychicky chorým mužom na Černyševského ulici alebo k podpáleniu garáží na Mamateyovej ulici.

Vyskytuje sa tu aj nadmerné rušenie nočného kľudu, v lokalite okolo Kopčianskej ulice sa zhromažďuje množstvo narkomanov,“ dodal Dragun.

Žiadajú navýšenie počtu policajtov

Obyvatelia sa na mňa obracajú s problémom, že ak zavolajú mestskú políciu, väčšinou sú odbytí informáciou, že hliadka sa aktuálne nachádza niekde inde,“ povedal Dragun.

Miestny poslanec vyslovil obavu, že pri zvýšení výskytu asociálov na verejných priestranstvách Petržalky a ich rušení verejného života hrozí, že “nám sem nabehnú ´zelení mužíčkovia´ a budú tvrdiť, že chcú chrániť verejný život v Petržalke,“ uviedol Dragun.

Dlhodobo tvrdíme, že počet policajtov vyčlenených pre Petržalku je poddimenzovaný. Mal by byť primeraný počtu obyvateľov Petržalky, aj vzhľadom na to, že títo policajti musia operovať aj na území Jaroviec, Rusoviec a Čunova. Starosta Petržalky Ján Hrčka žiada primátora, aby mestská polícia, ktorá patrí pod správu mesta, navýšila počet policajtov pre mestskú časť Petržalka. Mestská časť Petržalka už v rozpočte vyčlenila peniaze na navýšenie počtu policajtov v súvislosti s plánovaným zavedením parkovacieho systému. Vzhľadom na jeho neskoršie zavedenie môže byť časť týchto peňazí použitá aj na navýšenie počtu mestských policajtov v Petržalke,” uviedol hovorca Petržalky Radovan Choleva.

Agentúra SITA požiadala o reakciu aj primátora Bratislavy Matúša Valla.

Viac k témam: bezpečnosť, policajti, sťažnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Petržalku sužujú asociáli aj narkomani, Dragun upozorňuje na nedostatok mestských policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.