Pápež František poslal odkaz na klimatickú konferenciu, ľudstvo musí ťahať za jeden povraz

0
21

2.11.2021 (Webnoviny.sk) – Tohtoročná klimatická konferencia COP26 podľa pápeža Františka ukáže, či „naozaj existuje politická vôľa“ urobiť potrebné kroky na zmiernenie klimatickej zmeny a pomôcť „chudobnejším a zraniteľnejším národom, ktoré sú ňou najviac postihnuté“.

Uviedol to v odkaze, ktorý namiesto neho na konferencii Organizácie Spojených národov (OSN), prečítal kardinál Pietro Parolin. František vyjadril poľutovanie nad tým, že sa na samite nemôže zúčastniť osobne, a povedal, že prítomných, ktorí robia dôležité rozhodnutia, sprevádza v modlitbách.

Žiaľ, musíme uznať, ako ďaleko ešte zostávame od dosiahnutia cieľov stanovených v boji proti klimatickej zmene,“ uviedol vo svojom odkaze konferencii pápež, pre ktorého je ochrana životného prostredia dôležitým prvkom jeho pôsobenia. František vyzval medzinárodnú komunitu, aby využila „úprimnosť, zodpovednosť a odvahu“ pri riešení globálneho otepľovania a tlačila na „ľudskú rodinu“, aby ťahala za jeden povraz. „Dnes, rovnako ako po druhej svetovej vojne, musí medzinárodné spoločenstvo ako celok stanoviť za prioritu vykonávanie kolegiálnych, solidárnych a prezieravých akcií,“ doplnil.

Viac k témam: Klimatická konferencia COP26
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František poslal odkaz na klimatickú konferenciu, ľudstvo musí ťahať za jeden povraz © SITA Všetky práva vyhradené.