Nechutí vám voda? Ozvláštnite ju!

0
796
voda ochutena citronom pomarancom a lesnym ovocim

Ľudské telo tvorí v priemere 60 – 70 % vody. Napriek tomu, väčšina z nás má problém s optimálnym príjmom vody. Máte však problém s tým, že vám čistá voda nechutí? Alebo neviete koľko vody by ste mali za deň vypiť?

Mnoho ľudí tento problém rieši kávou alebo sladkými vodami. Avšak, káva odvodňuje a sladké vody sú nadupané množstvom umelých farbív a cukru. Ako teda docieliť, aby bola vám voda začala chutiť? Máme pre vás 5 tipov, ako ju ozvláštniť, aby bola zdravá!

Citrón

Úplne základným spôsobom, ako si vodu trochu dochutiť bez umelých aditív, je obyčajný citrón. Vaša voda tak bude nielen chutiť dobre, ale aj príjemne voňať. Je pre vás citrón príliš kyslý? Stavte na jemnejšiu chuť pomaranča alebo limetky.

voda s citronom a matou

Mäta

Máte radi výraznú arómu? Ak máte po ruke listy z čerstvej mäty, šup s nimi do vody. Pridanou hodnotou pre vás bude aj svieži dych.

Drobné ovocie

Antioxidantov nemá naše telo nikdy dosť! Jemnú chuť a vôňu vie okrem citrusov vode dodať aj drobné lesné ovocie. Brusnice, černice, viničky, maliny či čučoriedky. S farbami aj voda chutí lepšie!

voda dochutena malinou

Zázvor a med

Potrebujete podporiť imunitu? Pridajte vo vaše klasickej citrónovej vody zázvor a citrón. Práve táto kombinácia je ideálna počas celého roka. Nielen počas príjemných letných dní, ale aj v daždivom a chladnom počasí.

voda ochutena citronom zazvorom a medom

Uhorka

Toto vodné ozvláštnenie nie je pre každého. Buď patríte medzi tých, ktorí vodu s uhorkou, prípadne citrónom, majú radi, alebo ju kategoricky nenávidia. Avšak, uhorka dodá vašej vode špecifickú vôňu a chuť, ktorú viete rozhodne zmierniť aj niekoľkými kvapkami citróna.

voda s uhorkou a citronom

Je jedno, či chcete len zmeniť vašu dennú rutinu, alebo potrebujete nápoj, ktorý bude v harmónii s vašou zdravou životosprávou. Pretože týchto 5 spôsobov, ako poháru vody dodáte šmrnc, je pre vás ideálnych. Neváhajte a vychutnajte si chuť a arómu (takmer) čistej vody hneď teraz!