Nitra plánuje po Troch kráľoch celoplošné testovanie, radnica žiada ľudí o pomoc

0
13

31.12.2020 (Webnoviny.sk) – Mesto Nitra pripravuje dobrovoľné plošné testovanie antigénovými testami na ochorenie COVID-19. Predbežný termín je stanovený na 8. až 10. januára. Vedenie radnice tak reaguje na dramatické zhoršenie situácie v regióne.

„Zo Správy štátnych hmotných rezerv máme prisľúbených 50-tisíc antigénových testov. Intenzívne pracujeme na zabezpečení potrebného personálu a odberných miest tak, aby plošné testovanie prebehlo v najrýchlejšom možnom termíne, teda už na budúci týždeň,” povedal primátor Nitry Marek Hattas.

Zabezpečili chladiaci príves

Pandemická situácia v regióne sa zo dňa na deň zhoršuje. Fakultná nemocnica v Nitre trpí akútnym nedostatkom personálu a podľa Hattasa reálne hrozí, že chorí nedostanú adekvátnu pomoc a počet zbytočných úmrtí narastie.

Mesto Nitra bolo nútené zabezpečiť chladiaci príves, pretože kapacity boxov na uskladňovanie mŕtvych na cintorínoch už nestačia.

Testovanie môže v Nitre a okolí pomôcť znížiť krivku a zmierniť nápor na nemocnicu. Primátor pripúšťa, že len testovanie nestačí, dôležitá je podľa neho zodpovednosť.

Potrebujú laikov aj odborníkov

“My sami máme v rukách životy našich blízkych. Prosím, izolujme sa, chráňme seba aj ľudí v našom okolí. Chráňme život, je to to najcennejšie, čo máme,” vyzýva Hattas.

Radnica zároveň vyzýva ľudí, aby s testovaním pomohli. Na zabezpečenie celoplošného testovania bude potrebná laická aj odborná pomoc.

Mesto Nitra hľadá administrátorov aj zdravotníkov. Záujemcovia sa môžu hlásiť prostredníctvom tohto formulára: https://www.surveymonkey.com/r/testovanieNR

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Nitra plánuje po Troch kráľoch celoplošné testovanie, radnica žiada ľudí o pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.