Nikoho som nekontaktovala ani neovplyvňovala, reaguje prokurátorka Juríčková na výpoveď Slobodníka

0
10

10.12.2020 (Webnoviny.sk) – Bratislavská krajská prokurátorka Soňa Juríčková vylučuje prijatie úplatku pre angažovanie sa v akejkoľvek trestnej veci. Reaguje tak v stanovisku na medializované informácie Denníka N, že podľa stíhaného bývalého šéfa Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Bernarda Slobodníka mala prijať úplatok 100-tisíc eur za angažovanie sa v prepustení celebritného lekára Mária Lužinského a jeho spoluobvineného z väzby.

Zločin krátenia dane a poistného

„Zdôrazňujem, že som sa žiadnym spôsobom neangažovala pri rozhodovaní o žiadostiach obvinených o prepustenie z väzby na slobodu, nikoho som nekontaktovala a ani neovplyvňovala,“ vyhlásila v stanovisku.

Obvinení pre pokračovací zločin krátenia dane a poistného boli podľa prokurátorky v minulom roku prepustení na slobodu, rozhodol však o tom Okresný súd Bratislava V.

V tej dobe nebola ani krajskou prokurátorkou

„Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava po vyhlásení uznesenia o prepustení obvinených z väzby na slobodu proti tomuto zahlásil priamo do zápisnice sťažnosť. Následne dozorujúci prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava osobitným podaním z 10. júna 2019 adresovaným Okresnému súdu Bratislava V sťažnosť proti uzneseniu o prepustení obvinených z väzby na slobodu vzal späť. Späťvzatie sťažnosti proti uzneseniu o prepustení obvinených z väzby na slobodu nebolo mnou ani podpísané a ani aprobované,“ uviedla prokurátorka.

Dodala, že v čase rozhodovania o žiadostiach obvinených o prepustenie z väzby na slobodu na Krajskej prokuratúre Bratislava nevykonávala funkciu krajskej prokurátorky v Bratislave, keďže do tejto funkcie bola vymenovaná vtedajším generálnym prokurátorom Slovenskej republiky až k 1. marcu 2020.

Viac k témam: korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nikoho som nekontaktovala ani neovplyvňovala, reaguje prokurátorka Juríčková na výpoveď Slobodníka © SITA Všetky práva vyhradené.