Návrh Sulíka môže podľa politológa vyriešiť situáciu v koalícii

0
21

15.3.2021 (Webnoviny.sk) – Návrh ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka na jeho a premiérov odchod z funkcií môže vyriešiť krízu v koalícii. Pre agentúru SITA to povedal politológ a prezident Inštitútu pre verejné otázky Grigorij Mesežnikov.

Sulík v pondelok vyzval premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) na odchod z funkcie s tým, že aj sám je ochotný ponúknuť svoju pozíciu. Podľa Mesežnikova je to najvážnejší okamih činnosti koalície, keďže doteraz SaS takto priamo požiadavku na odchod predsedu vlády neformulovala.

„Je to návrh na riešenie situácie v koalícii, ktorý má niekoľko možností na pokračovanie. Napríklad, že súčasťou vlády ostanú všetky štyri politické strany len v inom personálnom zložení, alebo sa zmení stranícke zloženie vlády,“ vysvetlil politológ.

Na otázku, či je reálnejšie to, že sa premiér vzdá svojej funkcie, alebo to, že SaS odíde z vlády, nevedel odpovedať. „Je to veľmi ťažká otázka. Čo však môžeme predpovedať je, že nie je predvídateľné správanie Igora Matoviča, ktorý s danou ponukou môže za istých okolností súhlasiť, alebo ju odmietne,“ ozrejmil politológ.

Viac k témam: Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), politológ, predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), premiér Slovenskej republiky, rekonštrukcia vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Návrh Sulíka môže podľa politológa vyriešiť situáciu v koalícii © SITA Všetky práva vyhradené.