Najvyšší súd zamietol sťažnosť prokuratúry proti nerozšíreniu dôvodov väzby Jankovskej

0
11

19.5.2021 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR (NS SR) na stredajšom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť Úradu špeciálnej prokuratúry proti uzneseniu Špecializovaného trestného sudu z 23.apríla, ktorým bolo rozhodnuté, že sa nemenia dôvody väzby u obvinenej bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej a bývalého sudcu Richarda Molnára.

Ako informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, súd nezistil vecný dôvod na prokurátorom navrhované rozšírenie dôvodov väzby u obvinených v rámci kauzy Víchrica. Skorším rozhodnutím súdu bola totiž u obidvoch obvinených väzba nahradená prijatím peňažných záruk a dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Jankovskú a bývalého sudcu Molnára zadržali v marci 2020 v rámci akcie Búrka, ktorá bola zameraná na korupčnú trestnú činnosť sudcov. Jankovskú po prepustení z väzby Špecializovaným trestným súdom vzal do väzby Krajský súd v Trnave. Dôvodom je kauza známa ako Fatima. Podľa obvinenia Jankovská pomohla v minulosti získať členovi skupiny sýkorovci Petrovi Čongrádymu nehnuteľnosť v Trenčíne za úplatok tri milióny slovenských korún. Obvinená je momentálne umiestnená vo väzenskej nemocnici v Trenčíne.

Viac k témam: väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd zamietol sťažnosť prokuratúry proti nerozšíreniu dôvodov väzby Jankovskej © SITA Všetky práva vyhradené.