Najvyšší súd prepustil z väzby údajných členov zločineckej skupiny na ministerstve vnútra

0
12

2.9.2021 (Webnoviny.sk) – Senát 3T Najvyššieho súdu Slovenskej republiky (NS SR) na štvrtkovom neverejnom zasadnutí prepustil z väzby podnikateľa Petra L., Igora C. a Mariána K. Zrušil tak uznesenie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) zo 14. augusta o vzatí obvinených do väzby.

Medzi nimi bol aj kajúcnik

Senát dospel k záveru, že dôvod preventívnej väzby u obvinených neexistuje. Informovala o tom Ivana Nittmannová z tlačového oddelenia NS SR.

Sudca pre prípravné konanie ŠTS rozhodol 14. augusta o vzatí do väzby štyroch osôb. Tie sú obvinené zo zločinu založenia a podporovania zločineckej skupiny, ako aj z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Medzi obvinenými bol aj kajúcnik Peter P. prezývaný Tiger. Ten je známy z viacerých prípadov pod dozorom Úradu špeciálnej prokuratúry.

Pôsobili na ministerstve vnútra

Obvinenie všetkých štyroch osôb má súvisieť so zločineckou skupinou, ktorá v minulosti pôsobila na Ministerstve vnútra SR. Tá údajne zapájala svoje firmy a biele kone do projektov Ministerstva vnútra SR a Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.

Následne umelo navyšovala ceny projektov o fiktívne tovary a služby na nereálne vysoké čiastky. Nafúknuté sumy mala následne odčerpávať zo systému cez svoje firmy. Takýmto spôsobom mala celkovo z projektov odčerpať sumu 17 miliónov eur.

Viac k témam: prepustenie z väzby, súdy, zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd prepustil z väzby údajných členov zločineckej skupiny na ministerstve vnútra © SITA Všetky práva vyhradené.