Mladík s krvavými rukami zaútočil na policajtov, za mrežami si môže posedieť niekoľko rokov

0
14

8.3.2021 (Webnoviny.sk) – Päť rokov odňatia slobody hrozí 24-ročnému mladíkovi z obce Sedliská (okres Vranov n/Topľou) za prečin výtržníctva a útok na verejného činiteľa. Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, mladý muž ešte v piatok 5. marca podvečer na sídlisku Lúčna vo Vranove nad Topľou pri vchodových dverách miestnej predajne kričal nezrozumiteľné slová a zakrvavenými rukami udieral do okien a po parapetných doskách.

„Po príchode policajtov sa k nim muž rozbehol so slovami, že ich zabije a fyzicky napadol jedného z členov hliadky. Policajti útočníka spacifikovali za použitia donucovacích prostriedkov,“ opísala udalosti Ligdayová.

Pri incidente utrpel napadnutý policajt zranenia s dobou liečenia do sedem dní. Mladík z obce Sedliská skončil v nemocnici. „Vranovský vyšetrovateľ útočníka obvinil z uvedených trestných činov. Ak sa obvinenému mužovi vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na päť rokov,“ dodala hovorkyňa.

Viac k témam: agresívny muž, útok na verejného činiteľa
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladík s krvavými rukami zaútočil na policajtov, za mrežami si môže posedieť niekoľko rokov © SITA Všetky práva vyhradené.