Mladík postrelil pred sídlom chorvátskej vlády policajta, pre držbu zbraní zatkli aj jeho otca

0
6

13.10.2020 (Webnoviny.sk) – V dome strelca, ktorý pred sídlom chorvátskej vlády v Záhrebe zranil policajta, našla polícia zbrane. Ako informovala vo vyhlásení, tiež zadržala jeho otca za držbu dvoch pušiek s optickými zameriavačmi a tlmičmi a viac ako tisíc kusov munície. Po vypočutí ho prepustili, uviedla miestna prokuratúra.

Policajta zasiahol štyrikrát

Dvadsaťdvaročný muž z mesta Kutina vystrelil na policajta v pondelok ráno na Námestí svätého Marka v centre Záhrebu. Neskôr v neďalekej štvrti spáchal samovraždu. Polícia v utorok uviedla, že strelec použil automatickú zbraň, ktorú neskôr našli opustenú.

Zraneného policajta strelec podľa lekárov zasiahol štyrikrát – do ruky a trupu. Policajta operovali a je v stabilizovanom stave.

Obavy o bezpečnosť

Úrady v utorok obmedzili prístup na námestie, kde sa okrem parlamentu nachádzajú aj ďalšie dôležité inštitúcie. Polícia tam púšťala len obyvateľov a predstaviteľov.

Pondelkový incident vyvolal v krajine obavy o bezpečnosť. Chorvátske médiá informovali, že strelcov otec bol bývalý bojovník z vojny z 90. rokov.

Viac k témam: streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladík postrelil pred sídlom chorvátskej vlády policajta, pre držbu zbraní zatkli aj jeho otca © SITA Všetky práva vyhradené.