Ministerstvo zahraničia varuje Slovákov vo Vietname, krajinu zasiahne tropická búrka

0
11

12.9.2021 (Webnoviny.sk) – Rezort diplomacie varuje Slovákov vo Vietname pred tropickou búrkou Conson, ktorá zasiahne územie severnej a centrálnej časti krajiny v dňoch 12. a 13. septembra. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Podľa informácií Národného hydrometeorologického centra Vietnamu bude búrka sprevádzaná silnými dažďami, záplavami a zosuvmi pôdy, ktoré môžu viesť až k narušeniu miestnej infraštruktúry. „Občanom SR nachádzajúcim sa vo Vietname odporúčame riadiť sa pokynmi miestnych zložiek krízového manažmentu, polície a záchranných zložiek,“ informuje rezort diplomacie.

Občania SR, ktorí by sa dostali do problémov, môžu v prípade núdze kontaktovať Veľvyslanectvo SR v Hanoji na núdzovej telefónnej linke +84/904 988 554, alebo konzulárny úrad SR vedený honorárnym konzulárnym úradníkom v Hočiminovom meste na čísle +84/168 618 7777.

Viac k témam: tropická búrka, výstraha
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo zahraničia varuje Slovákov vo Vietname, krajinu zasiahne tropická búrka © SITA Všetky práva vyhradené.