Ministerstvo vnútra obstaráva špeciálne detektory pre policajných pyrotechnikov

0
20

12.6.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra vyhlásilo verejné obstarávanie na detektory potrebné pre činnosť policajných pyrotechnikov. Ako sa uvádza v oznámení na stránke Úradu pre verejné obstarávanie, náklady na zabezpečenie zariadení odhadujú na 271 812 eur bez DPH.

Konkrétne má rezort záujem o tri kusy detektorov stopového množstva nebezpečných látok, ako sú výbušniny a drogy, a tiež tri kusy detektorov kovov na meranie zmien v prirodzenom magnetickom poli Zeme, ktoré sú spôsobené prítomnosťou železných objektov (takzvané magnetometre). Ministerstvo chce tiež kúpiť tri detektory kovov pracujúce na princípe využívania aktívnej elektromagnetickej indukcie (takzvané mínohľadačky). Záujemcovia o dodanie vybavenia môžu ponuky rezortu predkladať do 7. júla. Detektory majú byť dodané pracoviskám Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru.

Predmet zákazky bude financovaný v rámci Fondu pre vnútornú bezpečnosť, opatrenia pre predchádzanie rizík, zavedenie nových metód a technológií v oblasti pyrotechniky pod názvom Pyrodetec,” uviedlo ministerstvo. Účelom projektu je podľa rezortu zabezpečenie nových detekčných prístrojov, modernizácia ochranných prostriedkov a technického vybavenia pre potreby pyrotechnikov Policajného zboru. „Nové technológie a zariadenia prispejú k zefektívneniu posudzovania hrozieb a rizík, a zároveň umožnia zrýchliť zásah proti hrozbe pri minimalizovaní ohrozenia života a zdravia zasahujúceho pyrotechnika,” dodal rezort vnútra.

Viac k témam: pyrotechnik
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra obstaráva špeciálne detektory pre policajných pyrotechnikov © SITA Všetky práva vyhradené.