Ministerstvo spustilo dotazník pre kultúrny a kreatívny priemysel, ktorý má zistiť dopady COVID-19

0
7

9.10.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo kultúry SR (MK SR) v piatok zverejnilo formulár, ktorý ma zdokumentovať kultúrno-kreatívnu obec. Ako informovala hovorkyňa MK SR Zuzana Viciaňová, formulár je nevyhnutný na zistenie ekonomických dopadov pandémie COVID-19 na pracovníkov v kultúrnom a kreatívnom priemysle.

Záujemcovia ho budú môcť vyplniť do 19. októbra na stránke MK SR pod odkazom Formulár. Prípadné otázky k formuláru budú môcť zaslať mailom alebo sa ich opýtať na telefonickej informačnej linke, ktorú rezort pripravil na tento účel.

Viciaňová vysvetlila, že na základe formulára získa rezort reálne dáta o finančných stratách v jednotlivých oblastiach nezávislej kultúry a aj o počte ľudí pracujúcich v kultúre a kreatívnom priemysle.

„Tieto informácie budú dôležité na určenie objemu mimoriadnych dotácií z dotačného systému ministerstva kultúry,“ objasnila. Podotkla, že nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti MK SR im umožní poskytovať finančné dotácie počas mimoriadnej situácie, akou je aj pandémia COVID-19.

Návrh zákona v stredu 7. októbra schválila vláda. Ak ho odsúhlasí aj Národná rada SR, mal by nadobudnúť účinnosť 1. novembra tohto roka.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo spustilo dotazník pre kultúrny a kreatívny priemysel, ktorý má zistiť dopady COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.