Mikulec má už na stole návrhy kandidátov na post riaditeľa NAKA, prerokuje ich ešte s Kovaříkom

0
13

17.5.2021 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra už má personálne návrhy kandidátov na funkciu riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Potvrdil to v pondelok 17. mája médiám s tým, že o nich ešte bude rokovať s policajným prezidentom Petrom Kovaříkom. Mikulec doplnil, že NAKA je momentálne funkčná a má svoje vedenie.

„S policajným prezidentom debatujeme o tom, akým spôsobom budeme riešiť dočasné poverenie vedením NAKA, kým bude vyhlásené výberové konanie,” dodal minister vnútra.

Branislav Zurian minulý týždeň oznámil, že končí na čele NAKA. „Riaditeľ NAKA Branislav Zurian požiadal o uvoľnenie zo služobného pomeru na vlastnú žiadosť k 15. máju 2021,” priblížil hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Dodal, že prezident Policajného zboru Peter Kovařík jeho žiadosť prijal. Mikulec vzal toto rozhodnutie Zuriana na vedomie a poďakoval sa mu za 23 rokov v službe.

Viac k témam: riaditeľ, výberové konanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec má už na stole návrhy kandidátov na post riaditeľa NAKA, prerokuje ich ešte s Kovaříkom © SITA Všetky práva vyhradené.