Mestá zháňajú chladiarenské prívesy na cintoríny, Nitra má už dva

0
12

9.1.2021 (Webnoviny.sk) – Chladiarenský príves na dočasné uskladnenie tiel zosnulých má po Nitre aj Trnava. Pristavený je na cintoríne na Kamennej ceste, kde má rozšíriť existujúce kapacity.

Počet ťažkých ochorení rastie

Informoval o tom primátor Peter Bročka s vysvetlením, že samospráva k tomuto kroku pristúpila po porade s riaditeľom Fakultnej nemocnice v Trnave Vladislavom Šrojtom.

Viac o téme: Koronavírus

„Situácia je vážna a počet ťažkých ochorení pacientov s COVID-19 rastie. Kapacity chladiarenských boxov na telá sú na hrane a počet pacientov stále stúpa,“ zdôvodnila Fakultná nemocnica v Trnave.

V Nitre zomrelo v decembri 330 ľudí

Mesto Nitra pristavilo prvý chladiarenský príves s kapacitou 40 tiel na cintorín na prelome rokov. V sobotu radnica informovala, že na cintoríne je aj druhý.

„Pokiaľ sa naplní aj ten, budeme musieť v meste zriadiť veľkokapacitné miesto pre zosnulých. Pohrebné služby nestíhajú, úmrtí na COVID-19 pribúda,“ informovala samospráva na sociálnej sieti. Primátor Marek Hattas informoval, že za normálnych okolností v meste zomiera približne 130 ľudí za mesiac, v decembri minulého roku to bolo až 330 ľudí.

Externé chladiarenské zariadenie na cintorín bude zrejme potrebovať aj Galanta. Požiadavka vyplynula zo zasadnutia krízového štábu mesta. V Galante funguje od štvrtku 7. januára nemocnica vyhradená len pre pacientov s COVID-19.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus, primátor Nitry, primátor Trnavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Mestá zháňajú chladiarenské prívesy na cintoríny, Nitra má už dva © SITA Všetky práva vyhradené.