Manžela britskej kráľovnej museli previesť do inej nemocnice, absolvuje aj podrobnú prehliadku

0
14

1.3.2021 (Webnoviny.sk) – Manžela britskej kráľovnej Alžbety II., princa Filipa, previezli do druhej nemocnice. Deväťdesiatdeväťročný vojvoda z Edinburghu sa takmer dva týždne liečil s infekciou v Nemocnici kráľa Eduarda VII. v Londýne, odkiaľ ho podľa Buckinghamského paláca previezli do Nemocnice svätého Bartolomeja.

Tam ho okrem liečby infekcie podrobia prehliadke a testom v spojitosti so srdcovými problémami, ktoré ho trápia už dlhšie. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Vojvoda reaguje na liečbu a cíti sa dobre, uviedol palác. Očakáva sa, že v nemocnici zostane prinajmenšom do konca týždňa. Presná príčina vojvodovho pobytu v nemocnici nie je verejne známa, nesúvisí však s koronavírusom. Princa Filipa aj kráľovnú Alžbetu II. v januári zaočkovali proti ochoreniu COVID-19.

Princ Filip, ktorý odišiel do dôchodku v roku 2017, sa len zriedka objavuje na verejnosti. Počas súčasného lockdownu platného v Anglicku sa zdržiava s kráľovnou na hrade Windsor, ktorý leží západne od Londýna.

Viac k témam: zdravie
Zdroj: Webnoviny.sk – Manžela britskej kráľovnej museli previesť do inej nemocnice, absolvuje aj podrobnú prehliadku © SITA Všetky práva vyhradené.