Madrid je najmohnutnejším ohniskom koronavírusu v Európe, Illa chce ešte prísnejšie obmedzenia

0
11

26.9.2020 (Webnoviny.sk) – Španielsky minister zdravotníctva Salvador Illa v soboru zopakoval požiadavku smerom k madridským regionálnym orgánom, aby v najmohutnejšom ohnisku koronavírusu v Európe uplatnili prísnejšie obmedzenia mobility. “Situácia v Madride je komplikovaná a vážna. Čakajú nás ťažké týždne,” vyhlásil 54-ročný minister.

Viac o téme: Koronavírus

Illa druhýkrát v priebehu niekoľkých dní naliehavo vyzval madridské zdravotnícke orgány zodpovedné za riešenie pandemickej situácie v hlavnom meste, aby “prehodnotili svoje rozhodnutia” a “obmedzili pohyb obyvateľstva v celom Madride”.

V španielskej metropole, kde žije 3,3 milióna obyvateľov, v piatok rozšírili počet štvrtí, v ktorých obmedzili pohyb ľudí. V 45 mestských častiach má dohromady vyše milión ľudí zakázané odísť zo svojich štvrtí, ak na to nemajú opodstatnený dôvod.

Ľudia žijúci v madridských štvrtiach s obmedzeným pohybom sa však postavili na protest proti týmto reštrikciám. Tvrdia, že sú terčom opatrení preto, že sú chudobní a musia do práce dochádzať verejnou dopravou a žiť v husto obývaných oblastiach.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Madrid je najmohnutnejším ohniskom koronavírusu v Európe, Illa chce ešte prísnejšie obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.