Lučenec bude mať novú plaváreň, mesto ju chce dať postaviť za viac než štyri milióny eur

0
12

5.4.2021 (Webnoviny.sk) – Mesto Lučenec pripravilo výstavbu nového areálu krytej plavárne na mestských pozemkoch v areáli mestského plážového kúpaliska.

Ako pre agentúru SITA uviedla vedúca kancelárie primátorky Mária Bérešová, predpokladané investičné náklady sú vo výške 4 290 761,26 eur bez DPH, pričom plaváreň bude financovaná z rozpočtových a mimorozpočtových prostriedkov a prostriedkov Európskej únie. Aktuálne radnica súťaží dodávateľa stavby.

Zatiaľ majú náhradné riešenie

Lučenčania v súčasnosti nemajú k dispozícii funkčnú plaváreň. „Stará plaváreň bola v havarijnom stave a jej rekonštrukcia by bola pre mesto finančne veľmi nevýhodná. Preto jediným riešením je vybudovanie novej. Kým však nie je postavená nová plaváreň, mesto vychádza svojim občanom v ústrety a ponúka náhradné riešenie tým, že prepláca vstupné do okolitých plavární v Rimavskej Sobote a Veľkom Krtíši,“ popísala potrebu výstavby vedúca.

Nová stavba bude mať podľa súťažných podkladov tri podlažia. Podzemné podlažie bude technické, v nadzemnom sa bude nachádzať bazénová hala s plaveckým 25-metrovým bazénom a detským bazénom.

Na výstavbu majú dva roky

Budú tu aj komunikačné a ostatné prevádzkové priestory plavárne. Tretie podlažie má byť medzipodlažím so strojovňou v koncovom module bazénovej haly.

Záujemcovia o realizáciu plavárne môžu svoje ponuky posielať do 30. apríla, pričom je od nich požadovaná zábezpeka vo výške 100-tisíc eur.

„Po vysúťažení zhotoviteľa a prevzatí staveniska má byť stavba ukončená do 24 mesiacov,“ doplnila Bérešová.

Viac k témam: plaváreň
Zdroj: Webnoviny.sk – Lučenec bude mať novú plaváreň, mesto ju chce dať postaviť za viac než štyri milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.