Linka detskej istoty opäť organizuje charitatívny beh, zapojiť sa môžu všetky typy bežcov

0
73

15.8.2019 (Webnoviny.sk) – Bežci z celého Slovenska i zahraničia majú možnosť urobiť niečo nielen pre svoje zdravie, ale aj pre deti, ktoré potrebujú pomoc.

Účasťou na rodinnom charitatívnom behu “21 km pre deti – Bežíme deťom na pomoc!” a zaplatením štartovného totiž prispejú na činnosť Linky detskej istoty. Jedenásty ročník rodinného charitatívneho behu odštartuje v nedeľu 8. septembra o 10:00 v areáli Partizánskej lúky v Bratislave.

Hlavným cieľom podujatia je získať finančné prostriedky na pomoc deťom, ktorých problémy nie sú o nič menšie ako problémy dospelých, avšak možnosť ich riešenia vlastnými silami je veľmi obmedzená alebo žiadna. Agentúru SITA o tom informovala Táňa Ivanič Rybanská z neziskovej organizácie Linka detskej istoty.

Beží sa za každého počasia

Charitatívny beh organizuje Linka detskej istoty od roku 2009. Beh sa už tradične koná na Partizánskej lúke, pričom štart a cieľ je v priestoroch amfiteátra.

Trate – 3 km, 7 km a 21,1 km – by mali vyhovovať všetkým typom bežcov, od náročných po bežcov amatérov, ktorých hlavným cieľom je pomôcť dobrej veci. Súčasťou podujatia je aj tzv. Rodinný beh, 1,5 km okolo jazierka na Partizánskej lúke, určený pre deti a ich rodičov, ktorý je bezplatný. Chýbať nebudú ani sprievodné aktivity a občerstvenie, čím chceme vytvoriť atmosféru príjemného nedeľného dopoludnia stráveného na Partizánskej lúke, umocneného vedomím, že každý krok dá deťom v núdzi pocit bezpečia,” uviedla Ivanič Rybanská. Beží sa za každého počasia.

Príspevok na činnosť organizácie

Všetky finančné prostriedky získané zo štartovného alebo z darov využije priamo na svoje aktivity Linka detskej istoty. Základný vklad je 30 eur za jedného bežca. V prípade tzv. zbierkového typu štartovného maximálna výška nie je obmedzená.

Cieľom je získať čo najviac finančných prostriedkov ako príspevok na činnosť organizácie. Organizácia bežcov vyzýva, aby sa zároveň stali podporovateľmi Linky detskej istoty a pokúsili sa osloviť blízkych, spolupracovníkov či známych a motivovali ich, aby akýmkoľvek finančným darom prispeli a podporili dobrú vec.

Pomôcť sa dá aj usporiadaním zbierky

Okrem štartovného možno prispieť aj finančným či materiálnym partnerstvom, usporiadaním zbierky na pracovisku, v škole alebo záujmovom krúžku, združení, dobrovoľníctvom počas akcie a informovaním o nej.

Podpora zaslaním akéhokoľvek príspevku na číslo účtu: VÚB, a. s. IBAN SK58 0200 0000 0034 5518 2553 Var. symb. 2119, je takisto vítaná. Viac o charitatívnom behu na www.21kmpredeti.ldi.sk.

Pomáha už 24 rokov

Nezisková organizácia Linka detskej istoty (LDI) nepretržite už 24 rokov pomáha deťom v núdzi pri ochrane a presadzovaní ich záujmov a práv. Poskytuje bezplatne a anonymne – dištančné poradenstvo prostredníctvom Linky pre deti a mládež 116 111, na ktorej prevádzkuje aj Rodičovskú linku a Sociálno-právnu poradňu.

Linka ročne vybaví približne 100 000 telefonátov detí a mladých ľudí, ktorí hľadajú bezpečný priestor, v ktorom môžu hovoriť o všetkom, čo ich zaujíma či trápi.

Robí aj osobné intervencie

Pracuje aj s projektom Linka pre nezvestné a sexuálne zneužívané detí 116 000 a s projektom AMBER Alert Slovensko (Pohotovostný systém v SR na zvýšenie šancí vypátrania uneseného/nezvestného dieťaťa v bezprostrednom ohrození života a zdravia).

Linka detskej istoty robí aj osobné intervencie – ambulantnou formou poskytuje odbornú interdisciplinárnu pomoc v situáciách akútnej krízy a v iných závažných životných situáciách, v ktorých sa dieťa alebo rodič s dieťaťom ocitá, alebo terénnou formou v Centre výchovy k rodičovským zručnostiam CESTA.

Viac k témam: beh, charitatívne podujatie
Zdroj: Webnoviny.sk – Linka detskej istoty opäť organizuje charitatívny beh, zapojiť sa môžu všetky typy bežcov © SITA Všetky práva vyhradené.