Kritika prezidentky na adresu vlády bola príliš jemná, Pellegrini jej vyčíta aj alibistický postoj k referendu

0
10

28.9.2021 (Webnoviny.sk) – Na to, v akom marazme sa Slovensko nachádza, bola prezidentka Zuzana Čaputová príliš jemná. Uviedol to predseda strany Hlas – sociálna demokracia Peter Pellegrini po vystúpení hlavy štátu pred poslancami Národnej rady SR (NR SR) so Správou o stave republiky.

Prezidentka sa podľa Pellegriniho snažila nastaviť zrkadlo vládnej koalícii, ale mala príliš mierny jazyk. „Myslel som, že si pani prezidentka mohla dovoliť byť tentokrát podstatne tvrdšia a trochu jasnejšia v tých vyjadreniach,“ povedal s tým, že Čaputová skritizovala vládu za nezvládnutú pandémiu, za slabú ekonomickú a sociálnu pomoc, za jedny z najdlhšie zatvorených škôl.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Zuzana Čaputová vystúpila v parlamente so správou o stave republiky (fotografie)

„Ale alibisticky sa postavila k otázke referenda, kde som od nej minimálne čakal výrazný apel, pretože tam na jednom mieste stálo takmer 150 poslancov a celá vláda, aby vyhoveli žiadosti viac ako 600-tisíc ľudí, ktorí referendum žiadajú,“ dodal Pellegrini.

Viac k témam: kritika vlády, referendum o predčasných voľbách, správa o stave republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Kritika prezidentky na adresu vlády bola príliš jemná, Pellegrini jej vyčíta aj alibistický postoj k referendu © SITA Všetky práva vyhradené.