Krajský súd prepustil vyšetrovateľov NAKA aj dočasného šéfa policajnej inšpekcie Scholtza

0
16

1.10.2021 (Webnoviny.sk) – Krajský súd v Bratislave prepustil obvinených vyšetrovateľov NAKA a dočasného šéfa policajnej inšpekcie Petra Scholtza z väzby na slobodu, pretože ich trestné stíhanie je neopodstatnené. Informoval o tom hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Zneužiť mali svoje právomoci

Ján Čurilla, Pavol Ďurko, Milan Sabota a Štefan Mašín sú stíhaní pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti. Ján Čurilla a Pavol Ďurka, ktorí pracovali v rámci tímu Očistec na vyšetrovaní sledovaných trestných káuz, boli obvinení v súvislosti s vyšetrovaním trestných vecí zločineckej skupiny takáčovci.

Údajne bránili členovi skupiny Martinovi Mikulcovi v roku 2020 v návrate na Slovensko zo zahraničia, čím chceli docieliť vznik dôvodu na jeho útekovú väzbu. V prípade Ďurka sa tiež obvinenie týka údajnej manipulácie s výpoveďou svedka Csabu Dömötöra.

Obvinenie vo veci inšpekčného antitímu

Ďalšie obvinenie celej štvorice policajtov je zase spojené so zámerom Národnej kriminálnej agentúry vyšetrovať aktivity takzvaného antitímu policajnej inšpekcie. Pre danú vec bol obvinený aj dočasný šéf Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR Peter Scholtz. Ten rovnako čelí obvineniu zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti.

Štvoricu vyšetrovateľov ako aj dočasného šéfa inšpekcie vzal do väzby v polovici septembra Okresný súd Bratislava III.

Viac k témam: Prepustenie na slobodu, Zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajský súd prepustil vyšetrovateľov NAKA aj dočasného šéfa policajnej inšpekcie Scholtza © SITA Všetky práva vyhradené.