Krádež zlodejovi nestačila, na záhrade rodinného domu obesil aj psa okradnutej rodiny

0
10

7.4.2021 (Webnoviny.sk) – Trestnému stíhaniu vo veci prečinu porušovania domovej slobody spáchaného v súbehu s prečinom krádeže a prečinom týrania zvierat čelí zatiaľ neznámy páchateľ, ktorý niekedy v čase od 5. do 6. apríla neoprávnene vošiel na pozemok jedného z rodinných domov v obci Nižný Hrušov (okres Vranov n/Topľou).

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, na prístavbe domu poškodil vstupné dvere garáže a ukradol z nej uhlovú brúsku, elektrické vŕtačky, adaptér na nabíjanie akumulátorového skrutkovača, 55 metrov elektrického kábla a sadu gola kľúčov.

Majiteľke tým vznikla škoda vo výške zhruba 350 eur. „Páchateľovi ale táto ´zlodejina´ nestačila a uchýlil sa k ohavnosti voči jazvečíkovi. Toho odviazal z jeho búdy, odvliekol ho do zadnej časti záhrady, kde ho uviazal na konár a nechal ho tam visieť. Takýmto spôsobom došlo k usmrteniu uvedeného zvieratka,“ skonštatovala Ligdayová. Ako dodala, v prípade vypátrania a preukázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na päť rokov.

Viac k témam: krádež, pes, týranie zvierat
Zdroj: Webnoviny.sk – Krádež zlodejovi nestačila, na záhrade rodinného domu obesil aj psa okradnutej rodiny © SITA Všetky práva vyhradené.