Kovařík sa podľa Mikulca nedopustil žiadneho protiprávneho konania, má jeho plnú dôveru

0
13

31.8.2021 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) je presvedčený o tom, že obvinený policajný prezident Peter Kovařík sa nedopustil žiadneho protiprávneho konania. Vo svojom statuse na sociálnej sieti zároveň ocenil rozhodnutie Kovaříka odstúpiť z funkcie policajného prezidenta.

Tento krok si váži o to viac, že má zásadné pochybnosti o obvinení, ktoré bolo vznesené. Zároveň je presvedčený, že toto obvinenie bolo účelové. Minister vnútra tiež zdôraznil, že Kovařík má jeho dôveru.

„Skutočnosť, že sa rozhodol z funkcie odísť preto, aby chránil česť a dôveryhodnosť Policajného zboru, svedčí o jeho vysokom morálnom kredite, snahe chrániť Policajný zbor a ísť príkladom pre jeho príslušníkov,“ napísal Mikulec.

Toto rozhodnutie vníma ako skutočné štátnické gesto a váži si Kovaříka aj ako prezidenta Policajného zboru, aj ako človeka. Peter Kovařík v utorok na tlačovej besede uviedol, že odstupuje zo svojej funkcie policajného prezidenta. O uvoľnenie požiadal k 15. septembru.

Viac k témam: odstúpenie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Kovařík sa podľa Mikulca nedopustil žiadneho protiprávneho konania, má jeho plnú dôveru © SITA Všetky práva vyhradené.