Kolllár už pozná výsledok PCR testu, bol rovnaký ako mali Čaputová či Milanová

0
13

23.12.2020 (Webnoviny.sk) – Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) má negatívny výsledok PCR testu. Informovala o tom jeho hovorkyňa Michaela Jurcová.

Čaputová bola v preventívnej karanténe

Negatívny test mala aj prezidentka SR Zuzana Čaputová a ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO).

Viac o téme: Koronavírus

Prezidentka bola najprv v preventívnej karanténe po tom, ako sa 17. decembra stretla s ministrom obrany Jaroslavom Naďom (OĽaNO), ktorý bol pozitívne testovaný na koronavírus.

Milanová sa zase zúčastnila na rokovaní vlády 16. decembra.

Viacerí členovia vlády sú pozitívni

Koncom minulého týždňa v piatok 18. decembra viacerí predstavitelia vlády potvrdili cez svoje profily na sociálnej sieti, že majú pozitívny PCR test na COVID-19. Naď v statuse tiež uviedol, že sa od rána necítil dobre, mal vysokú teplotu, bolesť hlavy aj celého tela.

Pozitívne testovaná bola aj ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí), podpredseda vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina) či minister financií Eduard Heger a predseda vlády Igor Matovič (obaja OĽaNO).

Ďalší predstaviteľ vlády, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský, bol v utorok 22. decembra hospitalizovaný v nemocnici. Jeho zdravotný stav je stabilizovaný. Hovorkyňa agrorezortu Anežka Šrojta Hrdá informovala, že aj keď Mičovský leží na infekčnom oddelení, nie je pripojený na pľúcnu ventiláciu, dýcha sám a komunikuje. Mičovský bol pozitívne testovaný po víkende 12. a 13. decembra.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, predseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolllár už pozná výsledok PCR testu, bol rovnaký ako mali Čaputová či Milanová © SITA Všetky práva vyhradené.