Kauza Dobytkár: Bývalý funkcionár Pôdohospodárskej platobnej agentúry zostáva vo väzbe

0
8

14.10.2020 (Webnoviny.sk) – Bývalý funkcionár Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ľubomír P., ktorý je obvinený v rámci kauzy Dobytkár, ostáva vo väzbe.

Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát 4T NS SR na stredajšom neverejnom zasadnutí sťažnosť obvineného, podanú proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) pracovisko Banská Bystrica zo dňa 7. októbra, ktorým bola zamietnutá jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu a zároveň bola lehota trvania väzby predĺžená do 4. januára 2021, zamietol ako nedôvodnú.

Ľubomír P. je obvinený pre obzvlášť závažné zločiny prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti, ktorých sa mal dopustiť ako funkcionár PPA.

Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí PPA. Polícia hodnotu poskytnutých úplatkov v rámci tejto kauzy vyčíslila na 10,5 milióna eur.

V skupine osôb obvinených z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú napríklad bývalý šéf PPA Juraj K., bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír P., bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek K., finančník Martin K. alebo podnikatelia Norbert B. a Peter K. Medzi ďalšími obvinenými sú aj advokáti alebo veterinár.

Viac k témam: akcia “Dobytkár”
Zdroj: Webnoviny.sk – Kauza Dobytkár: Bývalý funkcionár Pôdohospodárskej platobnej agentúry zostáva vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.