Ježíková končí na poste tajomníčky ministerstva zdravotníctva, vláda vymenovala jej náhradníka

0
15

29.9.2021 (Webnoviny.sk) – Novým štátnym tajomníkom Ministerstva zdravotníctva SR sa od 1. októbra stane Róbert Babeľa. Nahradí tak na tejto pozícii Janu Ježíkovú. Návrh na Ježíkovej odvolanie a zároveň vymenovanie Babeľa predložil na stredajšie rokovanie vlády minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Kabinet jeho návrh schválil.

Róbert Babeľa, ktorý je profesorom verejného zdravia, 12 rokov vedie Ústav zdravotníckych disciplín v rámci Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Zároveň pôsobí v oblastiach farmakoekonomiky a manažmentu v zdravotníctve, je tiež špecialistom na oblasť hodnotenia zdravotníckych technológií.

Pod záštitou Biomedicínskeho centra SAV sa venuje rôznych vedeckým projektom. Je absolventom Trnavskej Univerzity v Trnave, Open University Business School v Londýne a University of Sheffield vo Veľkej Británii. Babeľa je tiež autorom a spoluautorom viac ako 180 publikácií doma i v zahraničí, ako aj členom viacerých redakcnych rad medzinárodných časopisov.

Viac k témam: Odvolanie z funkcie, Vymenovanie do funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ježíková končí na poste tajomníčky ministerstva zdravotníctva, vláda vymenovala jej náhradníka © SITA Všetky práva vyhradené.