Japonsko pre obavy zo zmutovaného koronavírusu zakázalo vstup do krajiny všetkým cudzincom

0
16

27.12.2020 (Webnoviny.sk) – Japonská vláda dočasne zakáže vstup do krajiny všetkým cudzincom, ktorí na jej území nemajú trvalý pobyt, v rámci preventívnych opatrení proti šíreniu nového potenciálne nákazlivejšieho variantu koronavírusu objaveného v Británii.

Zákaz vstupu nadobudne účinnosť v pondelok a predbežne bude platiť do 31. januára. Uviedlo to v sobotu večer vo vyhlásení japonské ministerstvo zahraničia.

Viac o téme: Koronavírus

Japonsko už minulý týždeň zakázalo vstup obyvateľom Veľkej Británie a Južnej Afriky, ale opatrenia na hraniciach opäť sprísňuje po tom, ako za posledné dva dni odhalilo nový variant koronavírusu u siedmich ľudí. Nákazu novým variantom odhalili u piatich ľudí ešte na letiskách po návrate z Británie. U ďalších dvoch britský variant vírusu zistili v Tokiu, pričom ide o muža, ktorý sa z Británie vrátil 16. decembra, a o jeho príbuznú, ktorá v Británii nebola. Obaja sú hospitalizovaní v Tokiu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Japonsko pre obavy zo zmutovaného koronavírusu zakázalo vstup do krajiny všetkým cudzincom © SITA Všetky práva vyhradené.