Internetom sa šíri ďalší hoax, na výhru milióna britských libier môžete zabudnúť

0
56

15.3.2021 (Webnoviny.sk) – Na internete sa šíri podvodný e-mail, ktorý jeho príjemcom oznamuje, že sa dostali do užšieho výberu, aby dostali príspevok „COVID 19 / Covid Variant Health Grant“ vo výške jedného milióna britských libier od Národnej zdravotnej služby (NHS) z Veľkej Británie.

Polícia upozorňuje, aby ľudia podobné e-maily ignorovali a vymazali ich zo svojej pošty. Ak prijímateľ mailu podvodníkom už poslal svoje osobné údaje či údaje o bankovej karte, polícia odporúča oznámiť to na najbližšej policajnej stanici. Informovali o tom na sociálnej sieti na profile Hoaxy a podvody – Polícia SR.

„Odbor počítačovej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru varuje, že v súčasnom období sa prostredníctvom elektronickej pošty šíria informácie, ktorými sa páchatelia podvodov snažia zneužiť ťažkú finančnú a psychickú situáciu občanov v období pandémie ochorenie COVID-19 tým, že im podsúvajú falošné informácie o možnosti veľkej finančnej výhry. O podobných emailoch sme písali už v septembri 2020, kde údajné milióny z grantov mala rozdávať WHO,“ napísala polícia.

Viac k témam: hoax, Koronavírus, podvod, výhra
Zdroj: Webnoviny.sk – Internetom sa šíri ďalší hoax, na výhru milióna britských libier môžete zabudnúť © SITA Všetky práva vyhradené.