Horskí záchranári prehľadávali oblasť pod Malým Rozsutcom, kde malo údajne spadnúť lietadlo

0
25

25.10.2019 (Webnoviny.sk) – Členovia Horskej záchrannej služby (HZS) vo štvrtok večer po telefonáte na tiesňovú linku 155 prehľadávali oblasť pod Malým Rozsutcom. “Vo večerných hodinách boli horskí záchranári požiadaní o pomoc v Malej Fatre po tom, čo na tiesňovú linku 155 zavolal svedok, ktorý údajne videl spadnúť lietadlo pod Malým Rozsutcom,” informuje na sociálnej sieti HZS.

Podľa zverejnených informácií boli do oblasti okrem záchranárov HZS vyslaní aj hasiči, polícia a posádka rýchlej zdravotnej pomoci.

“Horskí záchranári prehľadali okolie Malého Rozsutca, zvážnice a najmä miesto, ktoré udával svedok. Počas pátracej akcie, keď sa ani po dvoch hodinách pátrania nepodarilo záchranárom lokalizovať spadnuté lietadlo, vyplávali na povrch nové informácie. Správa o páde lietadla sa nepotvrdila, či išlo o úmyselné šírenie poplašnej správy bude predmetom vyšetrovania,” uviedla HZS.

Viac k témam: Malá Fatra, Malý Rozsutec, pád lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk – Horskí záchranári prehľadávali oblasť pod Malým Rozsutcom, kde malo údajne spadnúť lietadlo © SITA Všetky práva vyhradené.

Bol článok užitočný?