Heger kritizuje opozíciu, že zastrašuje policajtov a prokurátorov, ktorí vyšetrujú medializované kauzy

0
13

24.5.2021 (Webnoviny.sk) – Stretnutie najvyšších ústavných činiteľov a zástupcov bezpečnostných zložiek na pôde Slovenskej informačnej služby (SIS) bolo neobvyklé, ale nie tajné.

Preberali utajované informácie

V diskusnej relácii Braňo Závodský Naživo rádia Expres to povedal predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO), ktorý stretnutie zvolal.

Potvrdil tiež, že na stretnutí účastníci preberali utajované informácie, preto obsah nemôže zverejniť. „Tu bolo 12 rokov zvykom, že sa stretávali politici s oligarchami po hoteloch,” povedal Heger.

Stretnutie v “prospech občanov”

Heger zároveň kritizoval opozíciu, že zastrašuje policajtov a prokurátorov, ktorí vyšetrujú medializované kauzy. „Toto sa nesmie diať,” povedal.

Doplnil, že stretnutie na pôde SIS bolo „v prospech občanov” a osoby, ktoré sa ho nezúčastnili nemôžu hovoriť o jeho obsahu.

Predseda vlády zároveň zdôraznil, že keďže obsah stretnutia bol utajený, nie je možné o ňom diskutovať v parlamente. „Sa nemôžte o tom rozprávať s osobami, ktoré nie sú zo zákona prijímateľmi,” dodal Heger.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger kritizuje opozíciu, že zastrašuje policajtov a prokurátorov, ktorí vyšetrujú medializované kauzy © SITA Všetky práva vyhradené.