Hasiči zažili pri likvidácii požiaru šok, na prízemí domu na nich číhal trojmetrový krokodíl (foto)

0
12

12.3.2021 (Webnoviny.sk) – Hasiči zasahujúci v piatok nadránom v českej dedinke Klopina v okrese Šumperk natrafili pri hasení požiaru záhradného domu na trojmetrového krokodíla nílskeho. Informoval o tom portál iDNES.cz.

Podľa hovorkyne olomouckých hasičov Lucie Balážovej sa živý exemplár voľne pohyboval na prízemí objektu s výmerou päť krát štyri metre. Hasiči museli prerušiť zásah a privolali odborníka na odchyt zvierat, ktorý sa dostavil na miesto v priebehu niekoľkých desiatok minút. „Krokodíl bol odborne odchytený pomocou lán a následne ho premiestnili do garáže,“ poznamenala Balážová.

Hasičom sa požiar podarilo zneškodniť ešte pred objavením nebezpečného zvieraťa, po odchytení zásah len dokončili. Polícia podľa jej hovorkyne Terezy Neubauerovej podá podnet na Krajskú veterinárnu správu pre Olomoucký kraj, keďže chov trojmetrových krokodílov v Českej republike nie je obvyklý.

Viac k témam: hasiči, krokodíl, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči zažili pri likvidácii požiaru šok, na prízemí domu na nich číhal trojmetrový krokodíl (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.