Hamran má podľa Hlasu-SD nebezpečnú mentálnu výbavu, jeho vyjadrenia vraj znamenajú politizáciu polície

0
11

8.10.2021 (Webnoviny.sk) – Vyjadrenia dočasného policajného prezidenta Štefana Hamrana považuje strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) za politizáciu policajného zboru, ktorý stojí nad rešpektovaním zákonov Slovenskej republiky. V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Hamran v piatok na tlačovej konferencii informoval, že obvinení vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) budú ďalej pokračovať vo svojej práci. Policajný prezident hodnotí doterajšiu prácu vyšetrovateľov v superlatívoch a nevidel žiaden dôvod, prečo by mali byť postavení mimo služby. Všetci obvinení vyšetrovatelia majú podľa Hamrana chuť pokračovať.

Vyšetrovatelia by mali zostať mimo službu

„Ignorujúc trestné právo, bez rozhodnutia krajskej prokuratúry, je rozhodnutý vrátiť štyroch obvinených vyšetrovateľov späť do ich funkcií. Pritom je verejne známe, že svojou činnosťou fabrikovali dôkazy voči svojim kolegom z inšpekcie a koordinovali svoju činnosť priamo s ministrom vnútra Romanom Mikulcom a so špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom,” zdôraznila strana s tým, že štvorica vyšetrovateľov je stále obvinená z mimoriadne závažných zločinov marenia spravodlivosti a zneužívania právomocí verejného činiteľa.

„Sme presvedčení, že až do vyšetrenia prípadu majú zostať mimo činnú štátnu službu,” myslia si predstavitelia Hlasu-SD.

Nebezpečná mentálna výbava

Tvrdenie, že za obvinením štvorice vyšetrovateľov sú temné sily, odhaľuje podľa strany nebezpečnú mentálnu výbavu Štefana Hamrana.

„Jeho bezprecedentné konštatovania oprávnene nastoľujú obavu, že jeho hlavnou úlohou je urobiť politické čistky v polícii a pokračovať v demontáži právneho štátu, v ktorom sa bude presadzovať politická pomsta na úkor nastoľovania spravodlivosti,” dodal Hlas-SD.

Trestné stíhanie bolo neopodstatnené

Krajský súd v Bratislave prepustil 1. októbra obvinených vyšetrovateľov NAKA a dočasného šéfa policajnej inšpekcie Petra Scholza z väzby na slobodu, pretože ich trestné stíhanie je neopodstatnené. Ján Čurilla, Pavol Ďurko, Milan Sabota a Štefan Mašín sú stíhaní pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti.

Čurilla a Ďurko, ktorí pracovali v rámci tímu Očistec na vyšetrovaní sledovaných trestných káuz, boli obvinení v súvislosti s vyšetrovaním trestných vecí zločineckej skupiny takáčovci. Údajne bránili členovi skupiny Martinovi Mikulcovi v roku 2020 v návrate na Slovensko zo zahraničia, čím chceli docieliť vznik dôvodu na jeho útekovú väzbu. V prípade Ďurka sa tiež obvinenie týka údajnej manipulácie s výpoveďou svedka Csabu Dömötöra.

Viac k témam: Kauza Očistec, Prezident Policajného zboru SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Hamran má podľa Hlasu-SD nebezpečnú mentálnu výbavu, jeho vyjadrenia vraj znamenajú politizáciu polície © SITA Všetky práva vyhradené.