Foto: Vodiči zaparkovali na vyhradených miestach, preukázali sa falošnými preukazmi ZŤP

0
48

13.9.2019 (Webnoviny.sk) – Vyhradené parkovanie pre občanov s ťažkým zdravotným postihnutím má uľahčiť už aj tak ich sťažený život. Nájdu sa však podvodníci, ktorí radi čerpajú ich výhody. Policajti odhalili ďalších vodičov s preukazom ZŤP, ktorý bol falzifikát.

Zadržali mu vodičský preukaz

Jeden z nich parkoval na vyhradenom mieste na čerpacej stanici v bratislavskej Petržalke na Einsteinovej ulici a pri kontrole sa preukázal falošným preukazom.

Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, poverený príslušník 38-ročného Bratislavčana obvinil z falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky. Za porušenie pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom bol vodičovi zároveň zadržaný vodičský preukaz.

Obvinenie neminulo ďalšieho vodiča

Ďalšieho vodiča s falošným preukazom skontrolovali na vyhradenom mieste v podzemných garážach obchodného domu na Einsteinovej ulici.

Aj tento šofér mal za čelným sklom Mercedesu vystavený preukaz pre osobu s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorý však neobsahoval všetky potrebné náležitosti. Ani tohto vodiča neminulo obvinenie. Obom mužom v prípade dokázania viny hrozí trest až na tri roky.

Viac k témam: ťažko zdravotne postihnutý
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Vodiči zaparkovali na vyhradených miestach, preukázali sa falošnými preukazmi ZŤP © SITA Všetky práva vyhradené.