Fond vzájomnej pomoci rozdá peniaze desiatkam žiadateľov, každý dostane fixnú čiastku 500 eur

0
11

22.9.2020 (Webnoviny.sk) – Z Fondu vzájomnej pomoci, ktorý zastrešuje Úrad vlády SR, získajú peniaze prvé desiatky žiadateľov. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval vedúci úradu vlády Július Jakab. O pomoc môže požiadať každý, koho zasiahli dopady koronakrízy.

Vo fonde je momentálne približne 688-tisíc eur, jeho zriadenie ohlásil premiér Igor Matovič (OĽaNO) s koaličnými partnermi na začiatku apríla.

Podľa Jakaba sa bude finančná pomoc pohybovať vo výške od 500 do 1 730 eur. „Každý overený žiadateľ dostane fixnú čiastku 500 eur,” doplnil s tým, že žiadateľov overovala nezisková organizácia Ľudia ľuďom.

„Majú databázu ľudí, ktorí sú overovateľmi dlhé roky. Obracajú sa na nich, či poznajú žiadateľov a vedia overiť pravdivosť príbehu,” vysvetlil Jakab. Overovateľmi sú zvyčajne osobnosti z regiónov, teda napríklad starostovia, miestni poslanci, aktivisti či kňazi.

Viac k témam: Fond vzájomnej pomoci, Úrad vlády SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Fond vzájomnej pomoci rozdá peniaze desiatkam žiadateľov, každý dostane fixnú čiastku 500 eur © SITA Všetky práva vyhradené.