Fico vyzýva k zodpovednosti a žiada Čaputovú i Matoviča, aby sa nezúčastnili Globsecu

0
8

6.10.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová, predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) a členovia jeho vlády by sa nemali zúčastniť na bezpečnostnom fóre Globsec, ktoré sa bude konať v Bratislave 7. a 8. októbra. Na utorkovej tlačovej konferencii to povedal predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico.

„Usporiadanie tejto konferencie je, pri všetkej úcte k nej, bezpečnostným a zdravotným rizikom pre občanov Slovenskej republiky. Bolo by preto pekným gestom, keby šli najvyšší ústavní činitelia slovenským občanom príkladom a na tejto konferencii sa nezúčastnili,” uviedol Fico.

Globsec je jedna z piatich najväčších bezpečnostných konferencií na svete. Doteraz sa na nej zúčastnili tisícky hostí vrátane niekdajšieho britského premiéra Davida Camerona, bývalej ministerky zahraničných vecí USA československého pôvodu Madeleine Albright a pravidelne naň prichádzajú aj prezidenti, premiéri či ministri zahraničných vecí.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico vyzýva k zodpovednosti a žiada Čaputovú i Matoviča, aby sa nezúčastnili Globsecu © SITA Všetky práva vyhradené.